ZE SŁABOŚCI UCZYŃ SIŁĘ - NIEŚMIAŁOŚĆ TO WADA CZY ZALETA?Rozpoczynamy serię wpisów o cechach naszego charakteru. Wielu z nas przejmuje się opinią innych. Z tego powodu, gdy jesteśmy świadomi, iż dana rzecz nie idzie nam za dobrze bądź w sytuacji nie czujemy się komfortowo - unikamy konfrontacji z rzeczywistością. Zrozumiałe, nikt nie chce się zbłaźnić, powszechnie mówiąc, "wyjść na głupka". Osobiście mam taki problem, choć szczerze uważam, iż nie powinno tak być. Każdy ma swoje dobre strony, jest w czymś dobry, potrafi coś wręcz doskonale. Wszyscy posiadają także te 'pułapki', które w życiu potrafią przysparzać wielu problemów.. A co jeśli powiem, iż można je przeobrazić i uczynić z nich siłę? Co wy na to?

Uważam, że należy zacząć od wypisania przykładowych słabych stron człowieka i udowodnić, że każdy z wymienionych punktów można przedstawić w zupełnie innym świetle. Zaczynamy :)

Na przykład ja jestem bardzo nieśmiała. Hmm, na pierwszy rzut oka podana cecha wydaje się ujemną, prawda? Żyjemy w świecie, który uwielbia ludzi odważnych, wybijających się przed szereg.  Spójrzmy jednak na tę cechę z drugiej strony.. Okazuje się, że nieśmiałość posiada dużo pozytywów!

Mówią, że to cecha charakteru wielkich osobowości. Coś w tym jest zdecydowanie. Zauważmy, iż wielu artystów, ludzi zasłużonych, to osoby ciche, skryte, bardzo wrażliwe.


1. Myślisz, a potem działasz

Nieśmiałość bardzo często idzie w parze z dokładnym analizowaniem wszelkich spraw, każdego podjętego kroku. "A co jeśli...?" - typowe dla nas, osób nieśmiałych. Dzięki wypisaniu sobie (często w głowie) plusów i minusów danej sytuacji, unikasz wielu nieciekawych w skutkach sytuacji. Analiza zdecydowanie ułatwia podejmowanie ważnych decyzji życiowych. Osoby nieśmiałe zazwyczaj planują, nie działają impulsywnie pod wpływem emocji. Podsumowując, nie wpakujesz się zbyt łatwo w kłopoty! ;)

2. Rozwijasz swoje wnętrze, by w pewnym sensie zrekompensować brak umiejętności społecznych

Brak umiejętności społecznych w pewnym stopniu, ponieważ ja na przykład normalnie czuję się w grupie i towarzystwie, jednak stresuję się, gdy wymaga się ode mnie czegoś więcej przed ludźmi. Ludzie nieśmiali wiele uwagi poświęcają swojemu wnętrzu, chcą czuć się wartościowi przez to, co potrafią, wiedzą, co mogą dać od siebie, przekazać innym przede wszystkim.

3. Ludzie lepiej cię odbierają, zyskujesz w ich oczach 

Nieśmiałość i skromny charakter, to ogromna zaleta w dzisiejszych czasach. Postawa bardzo dobrze odbierana przez innych. Wiele osób nie waha się nawiązać kontaktu, rozmowy z takim człowiekiem.

4. Łatwiej radzisz sobie z trudnościami

Osoby nieśmiałe mają za sobą wiele takich doświadczeń. Doskonale wiedzą, co to znaczy walczyć z czymś, znosić coś i przezwyciężać niekomfortowe sytuacje. Bez nieustannego pokonywania swoich obaw, nie rozwinęłyby umiejętności radzenia sobie z życiowymi trudnościami.

5. Skromność = atrakcyjność

Z własnego doświadczenia wiem, iż  o wiele bardziej interesują mnie osoby nieco wyciszone, zamknięte w sobie, posiadające bogate, nieodkryte wnętrze. Nie lubię, gdy ktoś na okrągło chwali się swoimi przykładowo osiągnięciami bądź czymkolwiek. Osoby zbyt pewne zrażają mnie do siebie i nie czuję potrzeby poznania ich bliżej.

6. Jesteś godny zaufania - niesamowicie ważna cecha!

Myślę, że tego punktu nie trzeba zbytnio rozwijać, ponieważ temat należy do bardzo oczywistych. W społeczeństwie osoby nieśmiałe sprawiają wrażenie wartościowych, czyli wartych zaufania.

7. Zawierasz trwałe i głębokie relacje 

Osoby nieśmiałe, czyli najczęściej wrażliwe, unikają powierzchownych, nieszczerych relacji, które nic nie wnoszą do ich życia.

8. Jesteś opanowany

Punkt ten łączy się z planowaniem i analizowaniem. W pozytywny sposób oddziałujesz na otoczenie, szczególnie osoby nerwowe, mające problemy z równowagą emocjonalną.


***


Oczywistym jawi się fakt, iż nieśmiałość posiada też swoje złe strony - inaczej nie byłoby tego wpisu :D
Mimo wszystko podpieram teorię, że nieśmiałość ma więcej zalet niż wad, choć tych drugich w żadnym wypadku nie wolno ignorować.

***

Jeśli spodobał wam się ten wpis i czekacie na więcej - ZAOBSERWUJCIE BLOGA ❤✌

Pamiętajcie także o Instagramie - wrzucam link - https://www.instagram.com/kidrauuuuhll/?hl=en ❤✌

...................................
żródła:

blaber.pl
ddob.com

Komentarze

  1. Powiem ze nie czytałam takiego ciekawego postu Nieśmiałość mówisz że ma dużo zalet może i coś w tym jest.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz