Czego nauczyło mnie blogowanie?
Bycie blogerem to styl życia. Zobowiązujący styl życia. Jestem przeszczęśliwa, że robię to, co robię. Fotografować uwielbiałam od wielu lat. Odkąd prowadzę własną stronę mam możliwość stale doskonalić swój warsztat i wykorzystywać moje zainteresowania. Ogólnie rzecz biorąc blogowanie daje mi bardzo wiele. Przede wszystkim spełniam swoje marzenia oraz zajmuję się tym, co kocham. Nieustannie pracuję nad nowymi projektami, wpisami, zdjęciami. Wyszukuję nowych scenerii na sesje zdjęciowe i staram się dopasowywać stylizacje do miejsc. Przy dzisiejszych zdjęciach postawiłam na naturalność - lekki, zwyczajny makijaż i zwykłe boisko obok szkoły. To również ostatnia seria z moją zimową kurtką, zaznaczam, bo mega się cieszę z nadejścia cudownej ciepłej pogody! Mój 'kożuch' został już zapakowany w szafie ;p Wracając do tematu, prowadzenie bloga uczy mnie systematyczności.
Chcesz coś osiągnąć? Zainteresować ludzi? Wpisy muszą wstawiane być regularnie, inaczej nikt nie odwiedzi rozwijającej się dopiero strony. Fakt ten wiąże się także z konsekwencjami, które czekają, gdy przestanie się przykładać do blogowania. Nic nie bierze się z niczego i tak jak wcześniej zaznaczyłam, by coś osiągnąć, trzeba się po prostu poświęcić. Kolejna ważna sprawa to odpowiedzialność za treści, które publikuję. Moim zdaniem to istotna kwestia. Niewiadomo dokładnie kto czyta i śledzi wpisy, jednym możesz pomóc, drugim zaszkodzić. Szczególnie, gdy poruszasz kontrowersyjne zagadnienia. Swoim 'zdaniem' na dany temat, opublikowanym jako osobny wpis tworzysz opinię publiczną, bądź nasuwasz ludziom konkretne myśli. Za tym zazwyczaj stoją czyny. To Ty Blogerze masz wpływ (oczywiście w zależności od popularności bloga) na wielu ludzi i jesteś za nich w jakiś sposób odpowiedzialny. Pamiętaj o tym :) Dobre wykorzystanie czasu - to następny pozytyw posiadania własnej strony. Zamiast bezsensownie siedzieć długi czas przed telewizorem, laptopem czy telefonem, biorę zeszyt i przygotowuję nowe wpisy. Najpierw jednak w głowie trzeba ułożyć koncepcję i plan - jak ma wyglądać dany post, o czym i pomysł na zdjęcia. To tak w skrócie. Jeśli chodzi o jakiekolwiek wyjazdy czy wyjścia, wydaje mi się, że bloger 'przeżywa' je bardziej. To znaczy, że czerpie z życia nieco więcej. Będąc na danym wyjeździe fascynuje go nawet samo przebywanie w nowym miejscu, może zrobić zdjęcia i później podzielić się swoimi wrażeniami z czytelnikami. Znajduje piękno ukryte w małych rzeczach i w wielu przypadkach właśnie to czyni go artystą. Nieco bardziej zaawansowane blogi, współpracując z przeróżnymi firmami, uczą się profesjonalizmu oraz myślę, że również w pewnym sensie szacunku.

kurtka - zaful.com
spodnie - h&m


Zapraszam Was serdecznie do zaobserwowania bloga! 

...

Komentarze

 1. Przepiekne zdjęcia ,masz bardzo ladna urode!
  Sama nie wiem czego jeszcze nauczył mnie blog, mam go jeszcze chyba za krótko. Systematyczności, dokładności i szczerze trochę podszkolil moją polską gramatykę, która swego czasu najlepsza nie była...
  Pozdrawiam cieplutko
  My Blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno blog pomógł mi z akceptacją samej siebie.
  Mój blog.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne zdjęcia! :)
  Zapraszam do mnie - troszkę pielęgnacji, kilka sesji zdjęciowych :)
  http://zakrecona-blondynka.blogspot.com/2018/03/3-triki-ktore-przeduza-modosc-twoich.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja prowadząc bloga nauczyłam się organizować czas. Ciekawy wpis. Zapraszam też do mnie www.piekna-bo-zdrowa.eu

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki blogu zdecydowanie się otworzyłam i stałam się pewniejsza siebie. Super notka !
  by-tala.blogspot.com
  Instagram : @nnieprzewidywalna

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny post :) Dla mnie blogowanie tez uczy mnie lepszej organizacji, realizacji celów. Wprawdzie bloga prowadzę dopiero miesiąc, a już zdążyłam to zauważyć. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super zdjęcia, ale zbyt dużo i zbyt bardzo podobnych. Bardzo mi się podoba wpis. Po przez ten wpis uświadomiłam sobie, ile rzeczy trzeba zrobić, aby przekazać coś wartościowego drugiej osobie.

  OdpowiedzUsuń
 8. a ja uważam, że systematyczność na blogu nie jest ważna... Lepiej jest wstawiać rzadziej ciekawe posty niż np co 3 dni posty o niczym.
  Blogowanie jest cudowne, fakt, jednak nie nazwałabym tego moim stylem życia hah.
  Bardzo ładny makijaż!

  http://beautifulspacesblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz